NAUJIENOS

Šventė ,,Šauniausia mama"

2018 m. gegužės 3 d. mokykloje vyko mamyčių šventė ,,Šauniausia mama". Jau prie durų kiekvienai mamytei mergaitės įteikė po keramikinę rožę. Už gėles ačiū keramikos būrelio vadovei Daliai Salestrinskaitei. Renginį vedė buvusi mokyklos mokinė Evelina Pipiraitė. Pradžioje mamytes pasveikino priešmokyklinukai ir 1-4 klasių mokiniai. Jie šoko, dainavo, deklamavo,įteikė mamytėms savo rankomis pagamintas dovanėles.
Pagrindinis šventės akcentas buvo šauniausios mamos konkursas. Jame dalyvavo 7 mamos su savo vaikučiais. Jos ir šūkį kūrė, ir juokingus nuotykius pasakojo, ir šoko, ir piešė, ir žaidimus žaidė. Visos pasirodė puikiai, todėl laimėjo draugystė. Mokinių komisija pripažino, kad visos mamytės šaunios, o šauniausia kiekvienam vaikui sava mamytė... Už aktyvų dalyvavimą kiekvienai buvo įteikta padėka.
Renginį užbaigė mokyklos literatų ir dramos būrelių narių suvaidintas nors ir šmaikštus, bet labai prasmingas spektakliukas ,,Mes - jūsų vaikai".
Ačiū organizatoriams, jų padėjėjams, ačiū visoms dalyvavusioms mamytėms, ačiū mokiniams...

Lietuvių k. vyr. mokytoja Nijolė Matulevičienė

Pasaulio pažinimo pamoka

2018 m. balandžio 26 d. 1-4 klasių mokiniams buvo pravesta pasaulio pažinimo pamoka netradicinėje aplinkoje. Pamoka vyko UAB "Jonavos vandenys" teritorijoje. Mokiniams buvo pasakojama apie geriamojo vandens "kelią" iki mūsų namų. Laboratorijoje vaikai susipažino su geriamojo vandens savybėmis, patys gavo lakmuso juosteles PH vandens kokybei nustatyti namuose. Sužinojo, kiek mūsų rajonas turi geriamojo vandens talpyklų, kodėl reikia saugoti ir branginti vandenį. Kiekvienas buvo patenkintas gavęs informacijos ir spalvinimo knygelę.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rūta Dainienė

Popietė ,,Knygų ir kūrybos pasaulyje"

2018 m. balandžio 27 d. į Kulvos seniūnijos biblioteką dalyvauti popietėje ,,Knygų ir kūrybos pasaulyje" sugužėjo priešmokyklinukai ir 1-4 klasių mokiniai.
Bibliotekininkė Vita Radionovienė pristatė populiarių knygelių autorę Astridą Lindgren, papasakojo apie rašytojos gyvenimą, supažindino su rašytojos kurtomis knygelėmis.

Priešmokyklinės grupės mergaitės „pavirto“ Pepėmis Ilgakojinėmis ir pašoko nuotaikingą ,,Pepės šokį". Pirmos klasės mokiniai atėjo perskaitę knygą ,,Pepė eina į mokyklą“, o savo įspūdžius perteikė piešiniais. Antrokai savo meniškais piešiniais pristatė knygą ,,Emilis iš Lionebergos". Trečiokai atėjo perskaitę knygą ,,Mijo, mano Mijo", pademonstravo piešinius ir papasakojo, ką perskaitė šioje knygoje. Ketvirtokai atpasakojo knygą ,,Rasmusas klajūnas“ ir pasigyrė savo piešiniais.
Už šią šaunią popietę dėkojame bibliotekos darbuotojai Vitai Radionovienei, pradinių klasių mokytojoms ir vaikučiams.

Priešmokyklinės grupės pedagogė Jolita Ajutienė

Atvira durų diena

10 klasės mokinių iniciatyva 2018 m. balandžio 25 d. vykome į Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrą dalyvauti atvirų durų dienoje.

Geografijos mokytoja Miglė Jakštienė

Renginiai, skirti pasaulinei knygos dienai

2018 m. balandžio 23 dieną - pasaulinę knygos dieną - mokykloje pradėjome po 3 pamokų bibliotekoje, kur svečiavosi pirmokai. Jie klausėsi H. K. Anderseno pasakos ,,Jonas kvailys", kurią skaitė bibliotekininkė Zita Ragickienė. Prisiekę saugoti knygutes, mokinukai vaišinosi spalvotais grybukais ir skanavo morkų arbatos. Renginio pabaigoje bibliotekininkė kiekvienam pirmokui įteikė skaitytojo bilietą ir pakvietė dažniau lankytis bibliotekoje bei skaityti knygutes. Auksė, Arminas ir Meilė atsidėkodami padeklamavo po eilėraštuką.
5-10 klasių mokiniai susirinko po 6 pamokų foje, kur vyko popietė ,,Knyga visada gyva...". Ją vedė buvusi mūsų mokyklos mokinė Evelina Pipiraitė, kuri iš pradžių pasidalino savo mintimis, ką jai reiškia knyga, o vėliau ,,pavirto" pačia knyga ir įrodė ,,gyvos" knygos privalumus, klausytojus užbūrė įdomiais pamąstymais bei perdavė visų knygų prašymą, kaip reikėtų elgtis su jomis.
Šeštokė Emilė Skačkovaitė padeklamavo ištrauką iš pirmosios spausdintos lietuviškos knygos, bibliotekininkė Zita Ragickienė supažindino su pasaulinės knygos dienos ir nacionalinės bibliotekų savaitės reikšme skaitytojams bei parodė skaidres apie knygos pasaulio įdomybes.
Svarbiausias akcentas - buvo išrinktas knygų karalius. Juo tapo penktokas Eligijus Kiršanskas.
Renginio pabaigoje mokiniai minė mįsles bei sprendė kryžiažodį apie knygą.

Lietuvių k. vyr. mokytoja Nijolė Matulevičienė

Daugiau įrašų...

Jonavos rajono Kulvos Abraomo Kulviečio mokykla

Kauno g. 7, Kulvos k., Kulvos sen., Jonavos rajonas, LT-55350. Telefonas: (8-349) 49 445