NAUJIENOS

Pirmokų krikštynos

Vasario 10 d. suėjo lygiai šimtas dienų, kaip pirmokai eina į mokyklą. Todėl sekančią dieną ketvirtokai suorganizavo pirmokėliams šventę – „Pirmokų krikštynas“. Prasidėjus penktai  pamokai pirmokų laukė staigmena koridoriuje, ketvirtokas Austėjus organizavo judrųjį žaidimą su pagalvėlėmis. Kol pirmokai žaidė, būrys kitų ketvirtokų klasėje slapstė bitutes su užduotimis, bei ruošėsi  rungtims.

Kai pirmokai sugužėjo į klasę, rado ten būrį svečių. Juos pasveikino bitutė Maja (Emilija), pelėda Ėda (Goda) ir jų padėjėjai – mokytojai ketvirtokai (Arnetas, Domas, Emilė, Nedas).  Pirmokai ieškojo pasislėpusių bitučių su užduotimis, visas mokomųjų dalykų užduotis noriai, linksmai atliko. Įveikus visas rungtis pirmokai prisiekė, pakartodami bitutės Majos priesaiką ir buvo apdovanoti pirmokų krikšto liudijimais, knygų skirtukais.

Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė R. Špokienė. Visiems vaikams įteikė dovanas, pagyrė, kad per tą šimtą dienų jie tikrai daug išmoko ir yra tikri šaunuoliai.

Ketvirtokai paruošė dar vieną staigmeną – atidarius klasės duris į klasę „priskrido“ bitučių, kurios papuošė pirmokų klasę. Tai ketvirtokų rankomis pagaminti rankdarbiai iš balionų ir gipso. Pirmokai labai džiaugėsi, nes kiekvienas gavo po bitutę.

Šventė tikrai visus pradžiugino, sutvirtino draugystės ryšius, leido vaikams pasijusti  svarbiais, naudingais bei galinčiais suburti, organizuoti, pradžiuginti kitus.

Parengė pradinio ugdymo vyr. mokytoja Skirmantė Pilsudskienė

Saugesnio interneto diena

2016 m. vasario 9 d. Kulvos A. Kulviečio mokykloje vyko Tarptautinės saugesnio interneto dienos minėjimas. Šią dieną siekiama atkreipti vaikų dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. Saugesnio interneto dienai paminėti mokiniai su informacinių technologijų vyr. mokytoja Sigita Rancaite dalyvavo projekto „Draugiškas internetas“ konkursuose „Papuošk klasės duris“ bei plakatų konkurse „Aš už geresnį internetą“. 5-6 klasių mokiniai stebėjo netradicinę pamoką „Magiška kelionė internete“. Projektas „Kam to reikia“ suteikė galimybę 8-10 klasių mokiniams stebėti e-pamoką „Saugūs negrynieji pinigai“. 6-7 klasių mokiniams vyko viktorina „Ar esi saugus internete?“. Mokiniai įsitikino, kad kiekvienas iš mūsų turi prisidėti prie geresnio interneto kūrimo! Interneto be patyčių, be apgaulės, be piratavimo!

Parengė su informacinių technologijų vyr. mokytoja Sigita Rancaitė

„Žiniukai 2016“

2016 m. sausio 27 dieną 5-6 klasių mokiniai su matematikos mokytojomis Julita Ivanauskiene ir Sigita Rancaite vyko į Jonavos r. Šveicarijos pagrindinę mokyklą. „Kulviečiukų“ komanda dalyvavo rajoniniame matematikos konkurse „Žiniukai 2016“. Mokiniai prisistatė, sprendė uždavinius, galvosūkius, logines ir kūrybines užduotis, kūrė aplikacijas, dainavo ir labai smagiai praleido popietę. Juos labai palaikė sirgalių komanda, kuri nenuobodžiavo ir atliko jiems skirtas užduotis. „Kulviečiukai“ labai džiaugėsi laimėję 1-ąją vietą. Mokiniai į mokyklą parsivežė ne tik gerą nuotaiką, bet ir nugalėtojų taurę.

Parengė matematikos vyr. mokytoja Sigita Rancaitė

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

2016 m. sausio 13 d. rytą Kulvos A. Kulviečio mokykla skendėjo prieblandoje, kadangi languose švietė žvakelės, skirtos Laisvės gynėjų dienai atminti. Vėl stabtelėjome, susimąstėme, prisiminėme tądien žuvusius Lietuvos laisvės gynėjus. Diskutavome apie vienybės svarbą ir jos didelę jėgą, galinčią įveikti tankus ir iškovoti didžiausią vertybę – laisvę. Pasižiūrėję filmą, 1 – 10 klasių mokiniai, ant širdžių segėdami neužmirštuolių žiedus, susikaupę ir tylūs skirstėsi į klases.

Lietuva, būk rami, auga graži patriotų karta.

N. Petrusevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Eglutės įžiebimas

2015 m. gruodžio 9 dieną Kulvos Abraomo Kulviečio mokykloje per ilgąją pertrauką visa mokyklos bendruomenė susirinko į eglutės įžiebimo šventę. Ją pradėjo mokyklos literatai, deklamuodami eiles apie Kalėdas ir jų laukiančią eglutę. Kokia šventė be Kalėdų senelio? Jo dėka ir buvo įžiebta žaliaskarė. Visus pralinksmino fejerverkai. Vėliau mokiniai surengė trumpą koncertą, po kurio pasipylė saldainių lietus. O prie Kalėdų senelio nusidriekė mokinių eilės. Kiekvienas norėjo pasigirti nauju išmoktu eilėraščiu. Visą dieną mokykloje skambėjo kalėdinė muzika.

Nijolė Matulevičienė, lietuvių kalbos vyr. mokytoja

Daugiau įrašų...

Jonavos rajono Kulvos Abraomo Kulviečio mokykla

Kauno g. 7, Kulvos k., Kulvos sen., Jonavos rajonas, LT-55350. Telefonas: (8-349) 49 445