NAUJIENOS

Saugus būsi - nepražūsi

2018 m. lapkričio 7 dieną mokykloje vyko žmogaus saugos dienos renginys “Saugus būsi- nepražūsi!”. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: kūrybinėse dirbtuvėse, pirmosios pagalbos užsiėmimuose, gilino žinias apie žiemos ir pirotechnikos pavojus.
Susipažino su karininko profesija. Didelį AČIŪ tariame Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kariams už nuostabų kario profesijos pristatymą ir galimybę išbandyti jų naudojamą ekipiruotę!
Renginio pabaigoje mokiniai varžėsi draugiškame kvadrato turnyre.

Kūno kultūros mokytoja metodininkė Gražina Pranckevičienė

Rajoninė antrokų viktorina

2018 m. spalio 25 dieną Jonavos "Lietavos" pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė antrokų viktorina "Rudens gėrybėse - sveikatos lašas". Joje dalyvavo penkios komandos. Mūsų mokyklos antrokų komanda užėmė antrąją vietą. Mokiniai grįžo su gėrybių krepšeliu ir padėkomis.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Daiva Zolubaitė - Deksnienė

O kaip vokiškai?

2018 m. spalio 22 -28 dienomis visoje Lietuvoje vyksta renginiai „Ö kaip vokiškai?“, skirti pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Mūsų mokykloje renginį vedė vokiečių kalbos mokytoja Kristina Chaladauskienė ir aštuntos klasės mokinė Gabija Želvytė. Pradinių klasių mokiniai kartu su muzika mokėsi pasisveikinti, skaičiuoti, o kai kurie bešokdami kartu su ketvirtokais pagal dainą „ Körperteil Blues” spėjo įsiminti ir kūno dalių pavadinimus. Vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo trumpą filmą apie dažniausiai lankomas vietas Vokietijoje, sužinojo įdomių faktų apie šią šalį: pasirodo, Berlyne daugiau tiltų nei Venecijoje, o Fanta buvo sukurta Vokietijoje dėl produktų stygiaus, nes Coca-Cola negalėjo įvežti savo sirupo į nacių Vokietiją Antrojo pasaulinio karo metu. Kol buvo sumuojami taškai, gauti teisingai atsakius į klausimus, mokiniai atliko paskutinę kūrybinę užduotį - piešė trūkstamą lankytinos vietos dalį. Paaiškėjo, kad daugiausia taškų pelnė septintokai, antrieji – dešimtokai. Jiems atiteko šią iniciatyvą palaikančių rėmėjų simboliniai prizai. Daugiau informacijos apie renginius šalyje ir jūsų galimybes mokantis vokiečių kalbą galite sužinoti apsilankę svetainėje www.vokiskai.lt.

Vokiečių k. mokytoja Kristina Chaladauskienė

Projektas ,,Rašto keliu..."

2018 m. spalio 19 dieną mokykloje vyko projektas ,,Rašto keliu...", skirtas A. Kulviečio 508 - osioms gimimo metinėms ir Kulvos mokyklos 117 m. sukakčiai paminėti. Ketvirtokai parodė projektą ,,Abraomui Kulviečiui-508". Jie priminė svarbiausius mūsų šviesuolio biografijos momentus bei pasigyrė savo atliktais kūrybiniais darbais. Vėliau mokyklos gimtadieniui 1-10 klasių mokiniai ruošė knygą ,,117 puslapių apie mokyklą", kurioje kiekvienas mokinys įsegė savo kūrybinį darbelį: vieni piešinį, kiti eilėraštį ar prisiminimą, treti - palinkėjimą. Projekto pabaigoje vyresnieji susirinko į protų mūšį, skirtą A. Kulviečio 508 - osioms gimimo metinėms ir Kulvos mokyklos 117 m. sukakčiai, bei paruošė plakatus, skirtus pirmojo istoriko Lietuvoje S. Daukanto 225 - osioms gimimo metinėms. Mažesnieji savo piešiniais papuošė mokyklos foje pagrindinį stendą.

Lietuvių k. vyr. mokytoja Nijolė Matulevičienė

Ekskursija į Krekenavos regioninį parką

2018 m. spalio 16 - ąją, gražiai rudenišką dieną,  mokyklos 5-10 klasių mokiniai sutiko Krekenavos regioniniame parke. Didelį įspūdį paliko regioninio parko muziejus bei edukacinė programa ,,Pojūčiai gamtoje". Mokiniai tiesiog skraidė sūpuoklėse, kūrė savo melodijas, kad ir ant kojinių - išbandė skirtingus žemės paviršius, plūduriavo ant vandens bei patyrė kitus pojūčius. Pagaliau pamankštinę kojas lipdami į apžvalgos bokštą ir ,,nusileidę ant žemės" vaišinosi žolelių arbata. Aplankė Pašilių stumbryną. Už įdomius rudeniškus įspūdžius dėkojame mūsų nuolatiniam rėmėjui - ŽŪK ,,Kulvos žemė".

Lietuvių k. vyr. mokytoja Nijolė Matulevičienė

Daugiau įrašų...

Jonavos rajono Kulvos Abraomo Kulviečio mokykla

Kauno g. 7, Kulvos k., Kulvos sen., Jonavos rajonas, LT-55350. Telefonas: (8-349) 49 445