NAUJIENOS

Būk matomas

2018 m. lapkričio 16 dieną Kulvos Abraomo Kulviečio mokykloje vyko tradicine tapusi socialinė akcija "Būk matomas". Jos metu ant mokinių viršutinių rūbų termo būdu buvo klijuojami atšvaitai. Moksleiviams buvo sudaryta galimybė rinktis iš kelių atšvaitų modelių, todėl sau patinkantį rado ir priešmokyklinukas, ir vyresnėlis. Ne ką mažesnio dėmesio sulaukė ir pats atšvaitų klijavimo metodas. Džiaugiamės akcijoje gausiai dalyvavusiais mokiniais ir linkime būti saugiems kelyje. Taip pat dėkojame Jonavos r. PK bendruomenės pareigūnėms Saulei Dirsienei ir Larisai Paklinai už galimybę dalyvauti šioje akcijoje ir pagalbą ją vykdant.

Socialinė pedagogė Neringa Jankauskaitė

Šiaurės šalių literatūros skaitymai

Mokykloje vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai priešmokyklinukams ir pradinukams. Kulvos seniūnijos bibliotekininkė skaitė knygeles, kartu su mokiniais aptarė, kokios valstybės priklauso Šiaurės šalims. Mokiniai patys pavirto herojais - sekliais. Pasigamino akinius, tyrinėjo pirštų antspaudus, naudojosi žiūronais ir veidrodėliu. Vaišinosi iš Švedijos parvežtais sausainiais.
Dėkojame bibliotekininkei Vitai už puikiai ir įdomiai praleistą laiką.

Tolerancijos raktas

2018 m. lapkričio 16 - oji minima kaip Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiemet jos simbolis - TOLERANCIJOS RAKTAS.
Raktas tinka atrakinti žmonių širdis gerumui, draugystei, meilei, įsileisti į savo širdį šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą.
Įžanginį žodį tarė mokyklos socialinė pedagogė Neringa Jankauskaitė. Antrokas Arminas padeklamavo V. Palčinskaitės eilėraštį ,,Iš ko padarytas pasaulis?".
Tą dieną mūsų mokyklos mokiniai buvo apsirengę skirtingų spalvų drabužiais bei kiekvienas stengėsi palaikyti savo rankose didelį raktą. Jį gamino 1-10 klasių mokiniai bei priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupių auklėtiniai. Raktas mirga nuo aprašytų gražių žodžių, susijusių su tolerancija.
1-4 klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse, skirtame Tolerancijos dienai.

Lietuvių k. vyr. mokytoja Nijolė Matulevičienė

Muzikos pamoka su Martynu Levickiu

2018 m. lapkričio 16 dieną Jonavos kultūros centro Didžiojoje salėje vyko projektas ,,Muzikos pamoka su Martynu Levickiu". Interaktyvioje pamokoje apie muziką ir jos istoriją dalyvavo ir mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai. Akordeonistas papasakojo daug įdomių dalykų apie įvairių epochų muziką bei XXI amžiaus muzikines technologijas. Mokiniai išbandė ir praktines užduotis. Aštuntokas Kevinas Bartušas iš pateiktų daiktų sukūrė mušamąjį muzikos instrumentą, už kurį buvo apdovanotas prizu. Danielius Nikišičevas, taip pat 8 kl. mokinys, buvo įvertintas už du teisingus atsakymus iš salės.
Mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų.

Lietuvių k. vyr. mokytoja Nijolė Matulevičienė

Lino kelias

Rugsėjo mėnesį startavo projektas Kultūros pasas, skirtas pradinių klasių mokiniams. Mūsų mokyklos 3-4 klasių mokinukai vyko į Jonavos krašto muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Lino kelias". Vaikai susipažino su linų minimu, brukimu, šukavimu, verpimu. Visus šiuos darbus galėjo praktiškai išbandyti. Lietuvių liaudies žaidimai ir rateliai paįvairino mokinių veiklą. Įdomu ir naudinga susipažinti su senomis mūsų krašto tradicijomis, šį kartą - lino keliu.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rūta Dainienė

Daugiau įrašų...

Jonavos rajono Kulvos Abraomo Kulviečio mokykla

Kauno g. 7, Kulvos k., Kulvos sen., Jonavos rajonas, LT-55350. Telefonas: (8-349) 49 445