Renginiai, skirti pasaulinei knygos dienai

2018 m. balandžio 23 dieną - pasaulinę knygos dieną - mokykloje pradėjome po 3 pamokų bibliotekoje, kur svečiavosi pirmokai. Jie klausėsi H. K. Anderseno pasakos ,,Jonas kvailys", kurią skaitė bibliotekininkė Zita Ragickienė. Prisiekę saugoti knygutes, mokinukai vaišinosi spalvotais grybukais ir skanavo morkų arbatos. Renginio pabaigoje bibliotekininkė kiekvienam pirmokui įteikė skaitytojo bilietą ir pakvietė dažniau lankytis bibliotekoje bei skaityti knygutes. Auksė, Arminas ir Meilė atsidėkodami padeklamavo po eilėraštuką.
5-10 klasių mokiniai susirinko po 6 pamokų foje, kur vyko popietė ,,Knyga visada gyva...". Ją vedė buvusi mūsų mokyklos mokinė Evelina Pipiraitė, kuri iš pradžių pasidalino savo mintimis, ką jai reiškia knyga, o vėliau ,,pavirto" pačia knyga ir įrodė ,,gyvos" knygos privalumus, klausytojus užbūrė įdomiais pamąstymais bei perdavė visų knygų prašymą, kaip reikėtų elgtis su jomis.
Šeštokė Emilė Skačkovaitė padeklamavo ištrauką iš pirmosios spausdintos lietuviškos knygos, bibliotekininkė Zita Ragickienė supažindino su pasaulinės knygos dienos ir nacionalinės bibliotekų savaitės reikšme skaitytojams bei parodė skaidres apie knygos pasaulio įdomybes.
Svarbiausias akcentas - buvo išrinktas knygų karalius. Juo tapo penktokas Eligijus Kiršanskas.
Renginio pabaigoje mokiniai minė mįsles bei sprendė kryžiažodį apie knygą.