Užgavėnės

2018 m. vasario 13 d. praūžė Užgavėnės ir prie Kulvos seniūnijos. Mokyklos 1-10 klasių mokiniai kartu su kaimo bendruomene žaidė ratelius, dainavo, dalyvavo Kanapinio ir Lašininio varžytuvėse. Viską galutinai išaiškino virvės traukimas - Lašininis pralaimėjo. Morė sudeginta, žiema išvaryta - apie tai bylojo puiki, saulėta diena. Košės, blynų prisivalgius, belieka laukti pavasario...

Tradicinei žiemos šventei - Užgavėnėms -  mažieji "zuikučiai" ruošėsi iš anksto: spalvino kaukes, mokėsi ketureilius. Pasikvietę į pagalbą savo vyresniuosius draugus - " boružėles" , maišė tešlą, kepė blynus ir visi draugiškai vaišinosi. Persirengę kaukėmis vaikai "varė" žiemą iš savo kiemo, ėjo į svečius ir vaišino visus blynais bei lašiniais.Tikimės, kad sudeginus Morę, Kanapiniui nugalėjus Lašininį, pasibaigs žiemos šaltukas ir sulauksime pavasario.
Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Jolanta Velykienė