Edukacinė pamoka „Atvelykis“

Atvelykis arba Mažųjų Velykėlės - tai dar viena graži šventė, kvepianti vašku, ryški įvairiaspalviais margučiais. 2017 m. balandžio 21 dieną pradinių klasių mokinukai kartu su mokytojomis vyko į Jonavos krašto muziejų, į edukacinę pamoką „Atvelykis“. Pamokos metu vaikai prisiminė lietuvių liaudies velykines tradicijas ir papročius, pažiūrėjo filmuką apie Velykų bobutę, sužinojo, kokiais natūraliais gamtos augalais išgauti kiaušinių marginimo spalvas. O labiausiai vaikams patiko tikru vašku įvairių raštų piešimas ant kiaušinių. Savo išdažytais margučiais vaikai papuoš sekmadieninį Atvelykio stalą.

Dar pasidžiaugti galime ir mūsų pirmokų mokytoja Skirmante Pilsudskiene, kuri muziejuje pristatė savo velykinių margučių parodą. Unikalūs margučių raštai, ryškios spalvos nepaliko abejingų nei mokinukų, nei mokytojų.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rūta Dainienė