Užgavenės

2017 metais Užgavėnės buvo švenčiamos vasario 28 dieną.  Visa Kulvos kaimo bendruomenė susirinko seniūnijos aikštėje. Čia užplūdo  mokyklos Užgavėnių karnavalas: Kanapinis, Lašininis, giltinės, čigonės, raganos, velniai ir kiti. Skambėjo Užgavėnių dainos, žaidimai, rateliai, kuriuose aktyviai dalyvavo ne tik mokyklos vyresnieji mokiniai, bet ir mažieji ikimokyklinukai. Vyko varžytuvės, kuriose teko ir maišuose šokinėti, ir puodynes mušti, ir su raganų šluotomis rungtyniauti, ir virvę traukti. Visi stebėjo Kanapinio ir Lašininio dvikovą, kurią laimėjo, aišku, Kanapinis. Alkį malšino perline koše, bulviniais, miltiniais, čyrviniais blynais, kuriuos kepė čia pat vietoje Kulvos kaimo šeimininkės ir visus vaišino. Dideliame lauže sudegė Morė, t. y. visų metų blogybės. Visi džiaugėsi, linksminosi, skandavo: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo...”.

Toli toli vėjas nunešė šiuos žodžius... Tikėkimės, pavasaris išgirs ir kuo greičiau pradžiugins žemės prabudimu...